Debata Parlamentu Młodzieży

Debaty Parlamentu Młodzieży w Europie

Stowarzyszenie PlasticsEurope zorganizowało w roku 2007 szereg europejskich debat krajowych, gromadzących za każdym razem około 100 studentów, którzy dyskutowali o wadach i zaletach tworzyw sztucznych, pod kątem aspektów energetycznych i ochrony klimatu. Celem PlasticsEurope jest sprowokowanie młodzieży do luźnej debaty na temat zalet i wad produktów tej firmy za pośrednictwem demokratycznego forum.

Program ten działa od dwóch lat w systemie polegającym na przeprowadzaniu w ciągu roku serii 9 debat krajowych i jednej, końcowej debaty europejskiej. Z każdej debaty krajowej, niezależne jury w skład, którego wchodzą politycy, organizacje pozarządowe, media oraz kapitanowie przemysłu, wybiera 10 najlepiej debatujących osób do Wielkiego finału.

W 2008 roku, debata finałowa, pod patronatem byłego prezydenta Hansa-Gerta Pötteringa, zgromadziła 150 studentów w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Reprezentowane kraje to: Chorwacja, Francja, Niemcy, Włochy, Polska, Słowenia, Szwecja i Wielka Brytania.

Debaty są przeprowadzane według takiego samego schematu w całej Europie. Debatę otwiera gość - wysoki rangą polityk, po czym odbywają się przemówienia za i przeciw członków organizacji pozarządowych, znanych publicystów, kapitanów przemysłu itd. Następnie studenci mogą popisać się swoimi zdolnościami werbalnymi, a jury wybiera najlepszych. W 2009 roku, przeprowadzono z powodzeniem debaty w Hiszpanii, Belgii, Turcji, Republice Czeskiej, Polsce, Francji, Włoszech i Niemczech. Finałowe debaty odbędą się 13 listopada 2009 r. w Rzymie w "Villa Borghese".

Europejskie debaty krajowe w 2007 r.

Kliknij na debatę, aby uzyskać więcej informacj

Europejskie debaty krajowe w 2008 r.

Kliknij na debatę, aby uzyskać więcej informacji

Europejskie debaty krajowe w 2009 r.

Kliknij na debatę, aby uzyskać więcej informacji
Europejskie debaty krajowe w 2010 r.

Kliknij na debatę, aby uzyskać więcej informacji

Europejskie debaty krajowe w 2011 r.

Kliknij na debatę, aby uzyskać więcej informacji

Kontakt z ekspertem
  •  
  •  
  •