Plastikowa piłka „Beau Jeu“ zapowiada piękną grę


Plastikowa piłka „Beau Jeu" zapowiada piękną grę

Już jutro we Francji rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2016, a po ich zakończeniu jedna z 24 drużyn zabierze ze sobą do domu puchar zwycięzców.
Niezależnie kto wygra mecz finałowy jeden zwycięzca znany jest już od dawna, a są nim nowoczesne materiały polimerowe. W niemal każdej dziedzinie współczesnego sportu tworzywa sztuczne odgrywają znacząca rolę, a szczególnie widać to w przypadku piłki nożnej. Piłki, gwizdki sędziów, siatka bramki. chorągiewki, żółte i czerwone kartki, ochraniacze, buty, koszulki - wszystkie te produkty wykonane są z tworzyw sztucznych.

W centrum uwagi na pewno znajdzie się piłka "Beau Jeu” – oficjalna piłka tegorocznych mistrzostw. Wykonana w całości z zaawansowanych technologicznie tworzyw sztucznych, dzięki którym piłka doskonale „trzyma się nogi” i stabilnie zachowuje podczas lotu. Piłka „Beau Jeu” złożona z sześciu identycznych wyprofilowanych paneli poliuretanowych, połączonych ze sobą z użyciem specjalnej technologii klejenia na gorąco, stanowi udoskonaloną wersję piłki Brazuca z mistrzostw świata sprzed dwóch lat. Umożliwia piłkarzom doskonałe panowanie nad piłką oraz precyzję i siłę uderzeń. Jak wskazuje nazwa nowej piłki zapowiada się zatem piękna gra.

Gwiazdy boiska skorzystają w tym roku z nowych tkanin syntetycznych, wykonanych z materiału pochodzącego z recyklingu plastikowych butelek. Koszulki sportowe, o poprawionych parametrach przepuszczalności, są nie tylko 10% lżejsze ale i znacznie bardziej rozciągliwe, co warunkach gry, gdy zawodnicy dają z siebie wszystko, ma niebagatelne znaczenie.

Także poza murawą tworzywa sztuczne sprawiają, że mecze w ogóle mają się gdzie odbyć. Mecze we Francji rozgrywane będą na 10 stadionach, a niektóre z nich, jak na przykład stadion Allianz Riviera w Nicei w sposób szczególny uwidaczniają, w jaki sposób nowoczesna architektura wykorzystuje innowacje technologiczne, w efekcie czego - dzięki tworzywom sztucznych - powstaje coś wyjątkowego. Przezroczyste powierzchnie z PVC, rozciągnięte na ścianach zewnętrznych i nad trybunami zapewniają komfort oglądania meczu podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych, zapewniając jednocześnie stały dostęp światła dziennego na płytę boiska. Podobnie na stadionie Grand Stade w Lille, gdzie 30 tys. paneli zewnętrznych pozwala przeprowadzić mecz bez względu na pogodę.

Świętując wspólnie to wielkie wydarzenie sportowe i udział tworzyw sztucznych w sporcie przygotowaliśmy quiz on-line na naszej stronie www. Biorąc w nim udział można wygrać jedną z sześciu oryginalnych piłek "Beau Jeu” mistrzostw Euro 2016.


Czy wiesz, że
  • Recykling 1 kg tworzywa sztucznego pochłania o 90% mniej energii niż recykling 1 kg papieru
  •  
  •  
  •