Spotkajmy się na Identiplast 2013

Tegoroczna 11 już edycja międzynarodowej konferencji IdentiPlast poświęconej zagadnieniom zagospodarowywania odpadów tworzyw sztucznych odbędzie się w Paryżu w prestiżowym Pałacu d’Iéna będącym siedzibą Komitetu ds. Gospodarki, Środowiska i Spraw Społecznych .

Wartość odpadów tworzyw sztucznych jako surowca wtórnego i konieczność prawidłowego ich zagospodarowania, aby nie trafiały na składowiska to myśl przewodnia organizowanych przez PlasticsEurope od 1997 roku konferencji IdentiPlast, a poprzednie edycje tej konferencji odbyły się w takich europejskich stolicach jak: Madryt, Warszawa, Bruksela czy Londyn.

Dwudniowa konferencja obejmie prelekcje i debaty dyskusyjne, podczas których politycy, naukowcy, przedstawiciele przemysłu tworzyw sztucznych oraz eksperci z sektora gospodarki odpadami, będą przedstawiać swoje pomysły, poglądy i doświadczenia z zakresu dobrych praktyk oraz najnowszych, przełomowych technologii. Całości przyświecać będzie jedno hasło: W jaki sposób doprowadzić do całkowitego odwrotu od składowania odpadów tworzyw sztucznych do roku 2020?

W programie konferencji znajdą się m.in następujące zagadnienia:

- 28 listopada: przegląd systemów zarządzania odpadami tworzyw sztucznych w Europie ze szczególnym uwzględnieniem Francji, co stanowić będzie przygotowanie do debaty w drugiej części dnia na temat gospodarczych i politycznych uwarunkowań prowadzących do całkowitego zaniechania składowania odpadów tworzyw sztucznych.

- 29 listopada: debata otwierająca na temat korzyści społeczno-gospodarczych dla Europy w przypadku osiągnięcia 100 proc. poziomu odzysku odpadów tworzyw sztucznych oraz referaty techniczne na temat postępów w recyklingu mechanicznym i surowcowym oraz w odzysku energii.

Jednym z punktów programu konferencji będzie także podsumowanie i ocena eksperymentalnego programu zbierania i sortowania wszystkich odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych, pochodzących z gospodarstw domowych, który jest obecnie testowany w 51 gminach Francji.

Szczegółowy program i rejestracja na stronie: www.identiplast.eu.

Czy wiesz, że
  • Ponad 50% wszystkich artykułów medycznych na świecie jest zrobiona z tworzyw
  •  
  •  
  •