Stadiony na Mistrzostwa Europy: lepszy widok dzięki tworzywom sztucznym
Stadiony stały się świątyniami naszej epoki, a jednocześnie wizytówką miast i całych narodów. Tego typu budowle fascynowały ludzkość już od zarania dziejów. W czasach starożytnych rzesze ludzi ciągnęły na stadion w Olimpii i do rzymskiego Koloseum, dopingowały lekkoatletów i pozostawały pod wrażeniem niepowtarzalnego nastroju i architektury. Ponad dwa tysiące lat później współczesnych aren sportowych raczej nie można już porównywać z budowlami antycznymi, a coraz większą rolę odgrywa wielofunkcyjność aren, z których można korzystać przez cały rok. Pozostała fascynacja i urok olbrzymich obiektów sportowych i stadionów. Otwartości i radości, które Niemcy jako gospodarze Mundialu w 2006 roku pokazali światu, dodawała skrzydeł również lekkość i przejrzystość architektury obiektów.

Teraz Polska i Ukraina z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012 korzystają z możliwości dowartościowania swojego wizerunku przez budowę supernowoczesnych, estetycznych, a jednocześnie funkcjonalnych obiektów sportowych. Postępująca komercjalizacja w tak popularnej dyscyplinie sportu, jaką jest piłka nożna, powoduje jednak stały wzrost wymagań stawianych wobec dzisiejszych stadionów. Trend, który obecnie stał się niemal standardem, zainicjowany został w połowie lat dziewięćdziesiątych budową Amsterdam Areny: wielofunkcyjnego obiektu obejmującego wyłącznie miejsca siedzące, zamykane dachy i mobilne boiska, do tego miejsca biznesowe i w lożach VIP, a także ekskluzywne oferty cateringowe. Popularnością cieszą się rozwiązania z jednej strony trwałe, z drugiej zaś oferujące możliwie jak najwyższy komfort dla kibica piłki nożnej.

Skontaktuj się z naszym ekspertem
Czy wiesz, że
  • Nie wszystkie biopochodne tworzywa są biodegradowalne (przykład: bioPE),
  • a z kolei biodegradowalne tworzywa nie zawsze są produkowane z surowców odnawialnych i często mogą być produkowane z surwców kopalnych (przykład: biodegradowalne poliestry)
  •  
  •  
  •