13.09.2011 - PlasticsEurope wspiera Build up

PlasticsEurope - partnerem inicjatywy Komisji Europejskiej Build Up

Po czterech latach wspierania jako oficjalny partner Komisji Europejskiej w Kampanii na Rzecz Zrównoważonej Energii, PlasticsEurope jako reprezentant europejskiego przemysłu tworzyw sztucznych, zamierza wesprzeć kolejną inicjatywę w zakresie osiągania celów zrównoważonego rozwoju. Stowarzyszenie PlasticsEurope przyłączyło się do inicjatywy Komisji Europejskiej o nazwie „Build Up”, mającej na celu promowanie skutecznych rozwiązań energetycznych w budownictwie.

Europejski portal ”Build Up – Rozwiązania poprawiające efektywność energetyczną budynków” ma na celu wspieranie skutecznego wdrażania efektywnych metod ograniczania zużycia energii w budynkach. Przeznaczony jest dla profesjonalistów z branży budownictwa, władz lokalnych i obywateli, oferując swobodny dostęp do szerokiego zakresu informacji o dobrych praktykach, technikach i ustawodawstwie.

"PlasticsEurope, jako stowarzyszenie reprezentujące europejskich producentów tworzyw sztucznych, chętnie wspomoże Komisję Europejską w tym przedsięwzięciu, przekazując wszystkim zainteresowanym stronom informacje na temat korzyści wnikających ze stosowania tworzyw sztucznych w sektorze budowlanym” – powiedział Arjen Sevenster, menedżer ds. Budownictwa w PlasticsEurope.

Tworzywa sztuczne wykorzystywane są w budownictwie w licznych zastosowaniach, takich jak izolacje termiczne, szczelne systemy okienne czy systemy grzewczo-chłodnicze, w których w znaczny sposób poprawiają efektywność energetyczną budynków. Izolacja z tworzyw sztucznych przez cały okres jej użytkowania pozwala zaoszczędzić 150 razy więcej energii niż zostało zużyte do produkcji tworzyw wykorzystanych w tej izolacji. Właściwa izolacja termiczna w połączeniu z innymi metodami, jak np. okna z potrójną szybą zespoloną, pozwala o prawie 80% zmniejszyć zużycie opału i obniżyć emisję CO2 w porównaniu do budynków, w których nie zastosowano tego typu rozwiązań.

Inicjatywa Komisji Europejskiej BUILD UP powstała w 2009 roku w ramach zobowiązania UE o zwiększeniu oszczędności energii o 20% i zaoszczędzeniu 780 milionów ton CO2 do 2020 roku. BUILD UP jest finansowany w ramach programu Komisji Europejskiej - Intelligent Energy Europe (2007-2013).

Więcej informacji na : http://www.buildup.eu

Skontaktuj się z naszym ekspertem
  •  
  •  
  •