Siódma edycja ekologicznej akcji „Recykling Rejs – odzyskuj tworzywa sztuczne” organizowanej przez Fundację PlasticsEurope Polska wspólnie z podróżnikiem Dominikiem Dobrowolskim dobiegła końca. Po przepłynięciu prawie 500 km trasą wiodącą przez Wielkie Jeziora Mazurskie oraz rzeki: Pisa, Narew i Bug Dominik zakończył rejs na Wiśle w Warszawie, gdzie na przystani 511 km (przy wejściu do Portu Czerniakowskiego) odbyło się oficjalne zakończenie projektu „Recykling Rejs - odzyskuj tworzywa sztuczne”.

Celem akcji było edukowanie na temat przeciwdziałania zaśmieceniu środowiska wodnego zwracając jednocześnie uwagę na konieczność właściwego postępowania z wartościowymi odpadami, takimi jak odpady tworzyw sztucznych. 

Recykling Rejs organizowany jest od roku 2011. Dominik Dobrowolski przepłynął łącznie ponad 5300 km, spędzając w kajaku blisko 100 dni. Na trasie spływów odbywały się spotkania informacyjne z mediami i lokalnymi społecznościami, a ich tematem była wspólna troska o czystość rzeki i nabrzeża.

Więcej informacji: komunikat prasowy


Czy wiesz, że
  • Zastosowanie tworzyw oznacza mniejsze zużycie materiału do produkcji danego elementu
  •  
  •  
  •