Najnowsze dane rynkowe oraz wyzwania stojące przed przemysłem tworzyw sztucznych w Polsce były tematem konferencji prasowej zorganizowanej przez PlasticsEurope Polska wspólnie z Targami Kielce w pierwszym dniu XXI międzynarodowych Targów Plastpol 2017 w Kielcach. Jak wskazują dane, opublikowane przez PlasticsEurope, przemysł tworzyw sztucznych w Polsce rozwija się  - zapotrzebowanie na tworzywa w 2016 roku wzrosło o niemal 7% w porównaniu do roku poprzedniego i przekroczyło 3,3 mln ton. Polska pozostaje na szóstym miejscu pod względem na zapotrzebowania na tworzywa w Europie.

Stały wzrostowy trend branży utrzymuje się w Polsce od kilkunastu lat. Jednocześnie, jak podkreślił Kazimierz Borkowski, Dyrektor Zarządząjący Fundacji PlasticsEurope Polska - „Polski i europejski przemysł tworzyw sztucznych stoi przed dodatkowymi wyzwaniami mogącymi wpłynąć na konkurencyjność branży tworzyw sztucznych, a  związanymi z wdrażaniem europejskiego projektu legislacyjnego, Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (GOZ)." 

Więcej informacji - Komunikat prasowyCzy wiesz, że
  • Torby plastikowe (i grube i cienkie) używane wielokrotnie są najbardziej przyjazne dla środowiska i przyczyniają się do oszczędności zasobów.
  • Kluczowe jest zachęcanie do powtórnego użycia, na przykład poprzez wprowadzenie opłat za torebki
  •  
  •  
  •