Zwycięzcy debaty w Warszawie pojadą na europejski finał

Zwycięzcy debaty w Warszawie pojadą do Budapesztu
W piątej z kolei debacie uczniowskiej European Youth Debating Competition, która odbyła się 31 maja w Warszawie zwyciężyła trójka uczniów z Warszawy. Wezmą oni udział na początku października 2016 w debacie finałowej podczas 50 Jubileuszowego Spotkania Rocznego EPCA w Budapeszcie.
Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej otworzyła swoje podwoje dla młodzieży ponadgimnazjalnej z 15 szkół z Warszawy, Płocka i Włocławka, którzy w debacie oksfordzkiej zastanawiali się czy możliwa jest przyszłość techniki i przemysłu bez paliw i tworzyw sztucznych. Uczestnicy debatowali nad tym czy produkty chemiczne i wyroby z tworzyw sztucznych stanowią problem dla obecnego i przyszłych pokoleń, czy wręcz przeciwnie – będą kluczowe dla rozwiązania najbardziej istotnych wyzwań, takich jak zrównoważony rozwój czy ochrona klimatu i oszczędność energii.

Zwycięzcami debaty w Warszawie zostali:
1.    Maksymilian Głowacki, XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie
2.    Aleksandra Janowska, XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie
3.    Maciej Obrębski, V LO im. księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie

Zobacz relację i zdjęcia z debatyCzy wiesz, że
  • Nie wszystkie biopochodne tworzywa są biodegradowalne (przykład: bioPE),
  • a z kolei biodegradowalne tworzywa nie zawsze są produkowane z surowców odnawialnych i często mogą być produkowane z surwców kopalnych (przykład: biodegradowalne poliestry)
  •  
  •  
  •