Debata uczniowska „European Youth Debating Competition"


Rozpoczął się międzynarodowy projekt edukacyjny EYDC (European Youth Debating Competitions), organizowany przez stowarzyszenia EPCA (The European Petrochemical Association) i PlasticsEurope, przy współpracy Young leaders GmbH. 

Celem projektu jest promocja nauk przyrodniczych i technicznych oraz przemysłu chemicznego i tworzyw sztucznych jako sektora oferującego stabilną przyszłość zawodową, a także zachęcenie młodych ludzi do podejmowania studiów w tych kierunkach. 


Finaliści debat krajowych:Projekt nawiązuje do Youth Parliament debates organizowanych przez stowarzyszenie PlasticsEurope w latach 2007-2012 i adresowanych do młodych ludzi z 20 krajów europejskich. Tym razem uczniowie (16-19 lat) będą dyskutować nad zagadnieniami związanymi z chemią, produktami petrochemicznymi, w tym tworzywami sztucznymi i ich rolą we współczesnym świecie, z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju.

Debaty krajowe (zorganizowane według takich samych zasad) odbędą się w 9 krajach europejskich: Belgii, Chorwacji, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Polsce, Włoszech i Wielkiej Brytanii. Zwycięzcy debat krajowych wezmą udział w debacie finałowej z udziałem uczniów z innych krajów UE zorganizowanej podczas obchodów 50-lecia stowarzyszenia EPCA w dniach 2 - 4 października 2016 r. w Budapeszcie na Węgrzech.

W Polsce, krajowy etap konkursowej debaty młodych Europejczyków jest organizowany przez PlasticsEurope Polska, przy współpracy z Young leaders GmbH. 

Więcej informacji
Czy wiesz, że
  • Zderzaki samochodowe z tworzyw są o 50% lżejsze niż wcześniej wytwarzane z blachy, a podczas zderzenia pochłaniają 5 razy więcej energii
  •  
  •  
  •