Debata młodzieży EYDC 2016 w Londynie

5 lipca w Londynie odbyła się brytyjska debata uczniowska zorganizowana w ramach projektu „European Youth Debating Competition” prowadzonego przez stowarzyszenia EPCA i PlasticsEurope, przy współpracy z Young leaders. 

40 uczniów z różnych szkół średnich zgromadzonych sercu Londynu, w siedzibie Królewsiego Towarzystwa Chemicznego w Burlington House, Piccadilly, dyskutowało m.in. na temat przyszłości przemysłu chemicznego. Projekt wspierała brytyjska federacja przemysłu tworzyw BPF (British Plastics Federation).

Kim Christiansen, Dyrektor Regionu Północnego PlasticsEurope, chwaląc umiejętności uczniów w prowadzeniu debaty, podkreślił "W obliczu wyzwań, przed którymi stoi dzisiejszy świat, jest szczególnie ważne, abyśmy byli świadomi, jak wielki potencjał oferuje nam chemia i tworzywa sztuczne. Ta debata jest doskonałą okazją zarówno dla młodych ludzi, jak i dla nas do zaangażowania się w dialog. Sposób prowadzenia debaty i dojrzałość zgromadzonej tu młodzieży robią wrażenie."

Zwycięzcami debaty w Londynie zostali:
1.    Ambrose MacFall, St Benedict’s School Ealing
2.    Caroline Gakpetor, St Benedict’s School Ealing
3.    Noah Slinn, Princethorpe College Rugby

Wezmą oni udział w debacie finałowej, która odbędzie się na początku października 2016 w Budapeszcie podczas 50 Jubileuszowego Spotkania EPCA. Trzy ostatnie debaty w ramach tegorocznego projektu odbędą się po wakacjach w Belgii, Francji i Holandii.
Czy wiesz, że
  • Nie wszystkie biopochodne tworzywa są biodegradowalne (przykład: bioPE),
  • a z kolei biodegradowalne tworzywa nie zawsze są produkowane z surowców odnawialnych i często mogą być produkowane z surwców kopalnych (przykład: biodegradowalne poliestry)
  •  
  •  
  •