2016 European Plastics Innovation Awards – statuetki wręczone
Ogłoszono zwycięzców pierwszej edycji konkursu European Plastics Innovation Awards (Europejska Nagroda Innowacje w Tworzywach), organizowanego przez PlasticsEurope oraz SPE (Stowarzyszenie Inżynierów Tworzyw Sztucznych). Uczestnicy - firmy wprowadzające innowacje w dziedzinie technologii tworzyw – rywalizowali w siedmiu różnych kategoriach.Fot:  Gala Noworoczna PlasticsEurope (Bibliothèque Solvay, Bruksela)

Rozstrzygnięcie konkursu i ceremonia rozdania nagród odbyła się 25 stycznia, podczas Gali Noworocznej PlasticsEurope w Brukseli, która zgromadziła ok. 200 gości, w tym przedstawicieli świata polityki, nauki, biznesu, mediów oraz przedstawicieli i członków Plastics Europe i SPE. 
Fot: Patrick Thomas, Prezes PlasticsEurope      Fot.: Willem De Vos, Prezes SPE 

Projekty nadesłane z całej Europey oceniało 9-cio osobowe jury, w skład którego wchodzili eksperci reprezentujący świat nauki, Komisję Europejską oraz przemysł. Poziom konkursu był bardzo wysoki. 

Fot.: Statuetki dla zwyciężców


Sukces pierwszej edycji European Plastics Innovation Awards sprawił, że stowarzyszenia PlasticsEurope i SPE planują kontynuować współpracę w nadziei, że organizowany co roku konkurs przyczyni się do promowania tworzyw jako niezwykle innowacyjnego materiału z ogromnym potencjałem.  

Więcej informacji oraz lista zwycięzców w Komunikacie prasowymCzy wiesz, że
  • Pasy bezpieczeństwa z wytrzymałych włókien poliamidowych lub poliestrowych
  • przyczyniają się do zmniejszenia liczby ofiar wypadków bardziej niż inne środki bezpieczeństwa
  •  
  •  
  •