Uaktualnione eko-profile PVC oraz monomeru CV

Aktualne eko-profile dla PVC (polichlorku winylu) suspensyjnego i emulsyjnego oraz dla monomeru CV (chlorku winylu) są dostępne na anglojęzycznej stronie PlasticsEurope. Przekierowanie na stronę, z której można pobrać profile ekologiczne różnych tworzyw znajduje się również w zakładce Tworzywa sztuczne a środowisko / Ocena Cyklu Życia (LCA).

Dostęp do wszystkich profili ekologicznych tworzyw można uzyskać rejestrując się - podając adres mailowy, nazwisko i nazwę firmy.

Aby pobrać pakiet informacji (zawierający raporty i bazy danych w różnych formatach) należy kliknąć na symbolu trójkąta pojawiającym się po wybraniu żądanego polimeru, bądź monomeru.


Eko-profile zawierają informacje na temat zużycia surowców i emisji do atmosfery związanych z produkcją 1 kg danego polimeru. Dane te są niezbędne do wykonania oceny cyklu życia (LCA) tworzyw w różnych zastosowaniach i mogą stanowić dla branż powiązanych argument potwierdzający, że dane tworzywo w określonym zastosowaniu jest materiałem najbardziej ekologicznym.  
Czy wiesz, że
  • Wszystkie opakowania w Europie odpowiadają jedynie za 1,7 % całkowitego średniego konsumenckiego śladu węglowego
  •  
  •  
  •