Dziś wystartowała akcja Recykling Rejs Bałtyk 2015


Dziś wystartowała akcja Recykling Rejs Bałtyk 2015.
Po czterech latach akcja „Recykling Rejs – odzyskuj tworzywa sztuczne”, organizowana wspólnie przez podróżnika Dominika Dobrowolskiego i Fundację PlasticsEurope Polska, dotarła nad Bałtyk. Tegoroczna wyprawa ma przede wszystkim uzmysłowić, że woda to jeden z najcenniejszych zasobów, a środowisko wodne trzeba chronić przed zaśmieceniem. W tym roku partnerem wyprawy jest dodatkowo organizacja odzysku Rekopol SA, która wesprze organizatorów Recykling Rejs w promowaniu założeń selektywnej zbiórki odpadów w Polsce.
Ze Szczecina, skąd Dominik popłynie przez Zalew Szczeciński, Dziwnę oraz Zalew Kamieński i w okolicach Dziwnowa wypłynie na Bałtyk. Na trasie dwutygodniowego rejsu, podzielonego na kilkanaście odcinków, przewidziane są spotkania m.in. w Mielnie i Ustce, a zakończenie rejsu przewidziane jest 14 lipca w Gdyni, gdzie na Skwerze Kościuszki odbędzie się konferencja prasowa podsumowująca Recykling Rejs.
 
Główna idea spływu to przede wszystkim spotkania informacyjne z mediami i lokalnymi społecznościami na kolejnych etapach trasy, a ich tematem jest edukowanie i informowanie jak przeciwdziałać zaśmiecaniu środowiska wodnego oraz jak właściwie postępować z odpadami aby wykorzystać ich wartość i chronić zasoby.
Czy wiesz, że
  • Jedynie 4% światowej produkcji ropy naftowej wykorzystywane jest do produkcji tworzyw sztuczncyh
  •  
  •  
  •