Przemysł tworzyw sztucznych a innowacje - konferencja PlasticsEurope Polska na targach Plastpol

Innowacje i inwestycje w przemyśle tworzyw sztucznych w Polsce były tematem konferencji prasowej zorganizowanej przez PlasticsEurope Polska wspólnie z Targami Kielce
w pierwszym dniu XIX międzynarodowych Targów Plastpol 2015 w Kielcach. Jak wskazują dane, opublikowane przez PlasticsEurope w ubiegłym tygodniu, przemysł tworzyw sztucznych w Polsce dynamicznie się rozwija - zapotrzebowanie na tworzywa w 2014 roku wzrosło o ponad 7% w porównaniu do roku poprzedniego i przekroczyło 3,1 mln ton. Stały wzrostowy trend branży utrzymuje się w Polsce od kilkunastu lat. Zapotrzebowanie na tworzywa w przeliczeniu na mieszkańca to obecnie ok. 80 kg, podczas gdy średnia unijna to ponad 95 kg.

W skali całej Europy przemysł tworzyw sztucznych to jeden z pięciu najbardziej innowacyjnych sektorów przemysłu – pochodzi z niego aż 4% wszystkich zgłoszeń patentowych w latach 2003-2012. Innowacyjne tworzywa zrewolucjonizowały współczesny sposób życia i dostarczają rozwiązań, które nie byłyby możliwe jeszcze kilka lat temu. Nowe materiały i technologie oznaczają nie tylko podwyższanie jakości i bezpieczeństwa życia, ale także mają pozytywny wkład w zrównoważony rozwój, zwiększając efektywne wykorzystaniu zasobów naturalnych i oszczędności energii.

Więcej informacji: Komunikat prasowy

Czy wiesz, że
  • Nie wszystkie biopochodne tworzywa są biodegradowalne (przykład: bioPE),
  • a z kolei biodegradowalne tworzywa nie zawsze są produkowane z surowców odnawialnych i często mogą być produkowane z surwców kopalnych (przykład: biodegradowalne poliestry)
  •  
  •  
  •