Wzrost na tle przemysłu europejskiego – optymizm uzasadniony

Fundacja PlasticsEurope Polska zorganizowała konferencję prasową, na której przedstawiona została aktualna sytuacja w przemyśle tworzyw sztucznych.

Najnowsze dane na temat produkcji i zapotrzebowania na tworzywa sztuczne w Polsce wskazują, że przemysł tworzyw sztucznych w Polsce dynamicznie się rozwija - zapotrzebowanie na tworzywa wzrosło w porównaniu z rokiem ubiegłym o ponad 3% i przekroczyło 2,9 mln ton. Ta wielkość stanowi ok. 6,3% zużycia tworzyw w Europie i stawia Polskę na szóstym miejscu po Niemczech, Włoszech, Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Polska wyróżnia się na tle krajów europejskich, jeśli chodzi o statystyki produkcji przemysłowej. W Europie w 2013 roku odnotowano lekki spadek produkcji przemysłowej (o 0,4%), podczas, gdy w naszym kraju wzrost wyniósł blisko 2,7%. Dane dotyczące branży tworzyw sztucznych potwierdzają tę prawidłowość. Stąd perspektywy dla branży na rok 2014 są optymistyczne, przede wszystkim ze względu na sytuację w przemysłach powiązanych, m.in. przemyśle elektrycznym i elektronicznym oraz w budownictwie.

Więcej informacji - komunikat prasowy

Szczegółowe dane dotyczące przemysłu tworzyw sztucznych w Polsce znajdują się w Raporcie Rocznym PEP, w którym przedstawiona została również działalność Fundacji w ubiegłym roku.

 

 

 

 

  •  
  •  
  •