Największa na świecie pływająca elektrownia fotowoltaiczna powstanie w 2015

W Japonii zostanie wybudowane największa na świecie pływająca elektrownia fotowoltaiczna. Panele fotowoltaiczne będą zainstalowane na wodzie, dzięki specjalnym systemom montażowym, wykonanym z tworzyw o dużej gęstości, odpornych na działanie promieniowania UV, korozję i całkowicie recyklowalnych. Systemy tego rodzaju są stosowane we Francji od ponad trzech lat, i okazały się wytrzymałe nawet na ekstremalne warunki środowiskowe. Co więcej, woda w zbiornikach wodnych w naturalny sposób chłodzi instalację, dzięki czemu będzie ona bardziej wydajna niż panele słoneczne mocowane na dachach. 

Photo: © Osesol

Docelowo pływająca elektrownia słoneczna będzie miała łączną moc 2,9 MW. Instalacje zostaną umieszczone na dwóch jeziorach znajdujących się w pobliżu miejscowości Kato, koło Osaki. Pomysł umieszczenia instalacji solarnych na wodzie został podyktowany wysokimi cenami gruntów w Japonii. Zakończenie budowy instalacji rozpoczętej we wrześniu br. jest przewidziana na kwiecień 2015 r.   

Więcej informacji na ten temat można przeczytać w Plastics the Mag: http://www.plastics-themag.com/snapshots/a-panel-in-the-pond

Czy wiesz, że
  • Ponad 50% wszystkich artykułów medycznych na świecie jest zrobiona z tworzyw
  •  
  •  
  •