„Tworzywa poruszają świat”

„Tworzywa poruszają świat” 
Wystawa specjalna na targach K 2013

Targi K w Düsseldorfie – w tym roku w dniach 16-23 października – to tradycyjne miejsce, w którym branża tworzyw i przemysłu gumowego z całego świata raz na trzy lata prezentuje swoje innowacje, najnowsze trendy i inwestycje. Na stoiskach o powierzchni 170 tys. metrów kwadratowych w 19 halach wystawiać się będzie w tym roku ponad 3 tys. firm. Centralnym punktem tegorocznych targów będzie specjalna wystawa zatytułowana "Tworzywa poruszają”, której gospodarzem jest niemiecki przemysł tworzyw i Messe Düsseldorf, pod egidą PlasticsEurope Deutschland e.V.
Motto wystawy nawiązuje do słowa ‘poruszać’ w szerokim znaczeniu: tworzywa ułatwiają przemieszczanie się, czyniąc podróż szybszą, bezpieczniejszą i wygodniejszą, ale także ‘poruszają’ nasze emocje, i to zarówno tworzywa w sztuce czy wzornictwie, jak i te wykorzystywane do rozwiązywania problemów współczesnego. Tegoroczna wystawa specjalna, podobnie jak podczas poprzednich edycji Targów, będzie łączyć pokaz i informację z elementami interaktywnymi.
Pięć obszarów tematycznych wystawy przybliży szeroką gamę zastosowań materiałów polimerowych. W sekcji ‘Tworzywa poruszają – ludzie’ można będzie zobaczyć jak tworzywa, wykorzystane w nowoczesnych samochodach, autobusach, pociągach czy samolotach, ułatwiają przemieszczanie się w dzisiejszych czasach, również ludziom niepełnosprawnym. Odwołanie do emocji znajdziemy w sekcjach sport oraz sztuka i architektura. Nowoczesne wzornictwo byłoby niemożliwe bez tworzyw – są one obecne zarówno w teatrze, w muzeach, jak i w nowoczesnych budynkach. Natomiast sekcja ‘Tworzywa poruszają – przyszłość’ poświęcona będzie innowacjom i przyszłym rozwiązaniom w medycynie, przy produkcji wody pitnej oraz żywności dla rosnącej populacji oraz przy efektywnym wykorzystaniu energii.Wystawie towarzyszyć będą: panele dyskusyjne z udziałem ekspertów reprezentujących naukę i przemysł, « Dzień Młodych’ (w niedzielę targową), a także codzienne pokazy eksperymentów.
Dodatkową atrakcją podczas K 2013 w ramach wystawy specjalnej (hala 6, stoisko C 40) będą wykłady prowadzone przez znamienite osobistości (program - w języku niemieckim - do pobrania tutaj). Wśród gości znajdą się m.in. Joschka Fischer - były minister środowiska w landzie heskim; pierwszy minister wywodzący się z Partii Zielonych, Bertrand Piccard - szwajcarski psychiatra, naukowiec i podróżnik, który ostatnio przeleciał nad terytorium USA z San Francisco do Nowego Yorku samolotem ‘Solar Impulse’, całkowicie zasilanym energią słoneczną, Yoshiyuki Sankai - znakomity specjalista cybernetyki z Tokio, który od dwudziestu lat pracuje nad stworzeniem specjalnego gorsetu umożliwiającego poruszanie się osobom z porażeniem kończyn dolnych oraz John Elkington, założyciel grup eksperckich "SustainAbility’ i ‘Volans".
Informacja prasowa

Program wydarzeń w języku angielskim

  •  
  •  
  •