Solar Impulse - lot nad Ameryką

Solar Impulse, pierwszy samolot napędzany wyłącznie energią słoneczną, odbywa lot nad terytorium Stanów Zjednoczonych. Twórcami projektu, którego celem jest załogowy lot dookoła świata samolotem, wykonanym przy użyciu zaawansowanych technologicznie materiałów polimerowych, który może poruszać się całą dobę bez dodatkowego paliwa, są Bertrand Piccard i André Borschberg.

„W Ameryce, kiedy ktoś tylko mówi o zanieczyszczeniu środowiska, konieczności zmiany stylu życia, nie budzi już większych emocji, jednak kiedy pokazujemy ludziom nowe materiały, nowe technologie, które przyczyniają sią do oszczędności zasobów i ochrony klimatu, budzi to duże zainteresowanie, gdyż ludzie widzą w tym możliwość rozwoju, zyski.” – powiedział Bertrand Piccard, pilot Solar Impuls, w rozmowie z Hanane Taidi, Dyrektorem ds. Komunikacji w PlasticsEurope podczas lotu z Dallas do St.Louis.
Pilot przywołując przykład medycyny podkreślił jak ważne jest poznanie źródeł problemu i poszukiwanie rozwiązań sprzyjających ochronie środowiska, wskazując, że  poszukiwania nowych materiałów i technologii mają zasadnicze znaczenie dla rozwoju przemysłu i tworzenia nowych miejsc pracy.

Zobacz  cały wywiad.

 

 

 

Czy wiesz, że
  • Zwiększenie bezpieczństwa współczesnych samochodów to jedno z najważniejszych osiągnięć, które zawdzięczamy tworzywom sztucznym.
  •  
  •  
  •