Kajakiem przez Polskę 2013 - przystanek Warszawa

Po tygodniu trwania akcji „Recykling Rejs – odzyskuj tworzywa sztuczne” Dominik Dobrowolski dopłynął kajakiem do Warszawy. Na plaży pod mostem Poniatowskiego odbyło się spotkanie prasowe, podczas którego przedstawiciele Fundacji PlasticsEurope Polska wspólnie z podróżnikiem namawiali do troski o czystość polskich rzek, a także informowali o wartości odpadów tworzyw sztucznych.

„Właściwe zachowania w środowisku naturalnym, a zwłaszcza nieśmiecenie to jeden z elementów, na który zwracamy uwagę w naszej akcji Recykling Rejs – odzyskuj tworzywa sztuczne” - powiedziała Anna Kozera-Szałkowska, Menedżer ds. komunikacji Fundacji PlasticsEurope Polska - ”Plastikowa butelka z wodą przyniesiona na plażę waży ponad 1,5 kg, a pusta tylko 35 g. Nie powinno więc być żadnym wysiłkiem wrzucenie jej do pojemnika na odpady, lub - jeśli go nie ma w pobliżu - zabranie jej ze sobą z powrotem.”

Spotkaniu prasowemu nad Wisłą towarzyszyła akcja sprzątania i porządkowania plaży. Przed kajakarzem jeszcze dwa tygodnie rejsu – do przebycia pozostało ok. 1000 km Brdą, Notecią, Wartą i Odrą.

Komunikat prasowy – Przystanek Wisła
Codzienna relacja z wyprawy i bieżące informacje: www.recykling-rejs.pl

Czy wiesz, że
  • Recykling 1 kg tworzywa sztucznego pochłania o 90% mniej energii niż recykling 1 kg papieru
  •  
  •  
  •